Ten článek z 4. 6. je nový - z 18. 7., akorát jsem ho posunula na červen,
abych měla v archivu článek za tento měsíc :D

Formátování a styl

neděle 13. září 2015

Díky Janě, které šla hlava kolem z mých skákavých myšlenek a z trochu nepřehledného nevzhledně vypadajícího textu, jsem se rozhodla upravit zavedený systém formátování svých článků. Tu máte (současný) výsledek!

Barva odkazů, tedy i nadpisů (kvůli omezeným možnostem nastavení)
Jak jsem změnila dva roky se zde vystavující design (protože jsem z něj dostala neblahý pocit), něco mi na tom novém nesedělo, nepřipadal mi tak vlastní blog jako můj! Že by to bylo novinkou v podobě červené barvy nadpisů? Kórt když to byla kvůli stužce v záhlaví jiná červená, než má dosud oblíbená?

Barva extrémně důležitých poznámek a "poznámek redakce/autora"
Často to jsou poznámky mimo téma, týkající se něčeho ohledně mě, viz článek o 1. věnečku

Barva poznámek doplňujících text, souvisejících s tématem a rozvíjející téma
Né až tak šíleně důležité jako ty červené

(Vysvětlivky a poznámky můžou být ještě bez rozdílu barvy a důležitosti nakloněny doprava a/nebo "ztučněny" a/nebo "vystrčeny" doprava a/nebo v v závorkách. Těmito způsoby bývají odlišeny v případě, že jsou příliš dlouhé či doplněné v půli věty)

Barva poznámek, které nemusí/nemají být (až tak) viděny :D


Odsazení (= mezera mezi odstavci) "vystrčeného" odstavce (= posunutého doprava - tato úprava také závisí na věcech popsaných v tomto odstavci) se může zvětšit podle toho, jestli vám věřím natolik, že mezitím nezapomenete to, k čemu jsem tu poznámku psala, a podle toho, jak důležitá a obsáhlá je :D

Update: Na Bloggeru v administraci není možnost odsazení, a tak ji v nových článcích už nepoužívám.

Ilustrační situace:

A tak jsem si oblékla ponožky
bílé, jiné nemám (ač jsem holka), aby se mi ke všemu hodily
a hrdě jsem v nich vklouzla do sandálů a vyrazila do Prahy pobuřovat módní znalkyně a estéty.

Páč je tato poznámka poněkud nedůležitá (vím, můžu napsat, že je zbytečná, ale tak už chudák poznámku neurážejme víc :D), asi bych jí nedopřála tu čest být oddělena od "mateřského" odstavce.

+

Příklad požehnané (= oddělené) poznámky

Pátek 13. je pro mě prostě šťastný den! To jsem se takhle jako obvykle vrátila ze školy po šichtě v pěveckém sboru, z níž se mimochodem ulily mé dvě drahé kamarádky Eneuls Gurmánkou, a spokojeně se po nějaké té chvíli chopila Reflexu, který tentokrát tím pádem kupodivu naštěstí dorazil ještě před víkendem a ne bůhvíkdy další týden, jako se docela často stává. I našla jsem v něm rozhovor s Alanem Rickmanem, mým nejoblíbenějším hercem!

Jestli nevíte, kdo to je, napovím vám, že hrál Severuse Snapea v Harry Potterovi a znát ho můžete i z Lásky nebeské (o Vánocích ji pořád dávají v televizi), kde si střihl roli nevěrníka Harryho Williamse - chudák postava Emmy Thompsonové! :)

Protože se celkem snažím být konstruktivnější člověk, nenapíšu, že jsem té redaktorce, která se už potkala s mnoha slavnými, záviděla, protože pravda to byla snad jen chvíli a trochu. Když tu jsem u jedné fotky našla popisek, že 19. 3. přijede do ČR, kde na Febiofestu převezme cenu Kristián a bude osobně uvádět svůj film Králova zahradnice!

Tento text je součástí tohoto článku! :) Jak vidíte, odsazená poznámka není celá barevně označena... No a co!


Tak! :D Teda chci říct, že je důležitější než zelená, ale zase nemusí být řvavě červená, tak je přirozené barvy! :D A ještě se v ní nachází další poznámka v závorce! :D

Prostě formátování je věc proměnlivá, závislá i na náladě autora. :D

4 komentáře :