Stužkovák

pátek 2. února 2018

První příspěvek psaný v editoru Bloggeru, jen tak mimochodem. :D


Tak jsem se pěkně vyžila v psaní o maturitě. To, co bezprostředně následovalo, jako je slavnostní ukončení maturit, předávání maturitních vysvědčení a pomaturiťák, popisovat oproti tomu moc nehodlám. Asi by z toho nešel udělat pořádný článek, taky proto, že si ohledně toho moc nepamatuju. Pár řádků jsem už ohledně toho napsala do článku o tom, co jsem zažila v roce 2017, a teď už bych jen dodala, že pomaturiťák jsme uspořádali ve stylu dětského dne, protože se konal 1. června. Z profesorů se staly "děti" (tykali jsme jim - teda já moc ne, protože mi to připadalo divný) a museli plnit různé úkoly.

Ale u toho, co za významné události předcházelo maturitě, bych se zastavila ráda! :D Půjde o stužkovák, natáčení maturitního videa a maturitní ples (a možná o Mikuláše a poslední zvonění)!


Na stužkovák, či prodlouženě možná stužkovací večírek, jsem se nemohla dočkat dlouho dopředu, protože jsem se vždycky těšila, až budu pyšně na své kabelce nosit tu luxusní stužku! :D

(Teda ale mimochodem, to vybírání stužky byla kapitola sama pro sebe, nervovala jsem se, jak bude vypadat. Nakonec to ovšem dopadlo docela dobře i podle mých představ - stužky byly spojeny bílou velkou kytičkou a měly černou, zlatou a bílou barvu. Potud podle mě super, akorát se mi moc nezamlouval nápis na jedné - "Maturita? Jak se to pije?" - nepřišel mi moc originální, pěkný.)

Mé natěšení násobil také vytvořený plán akce - začínat měla soudním procesem s učiteli, kteří měli plnit vtipné a (aspoň trošku) brutální úkoly, za jejichž nesplnění je čekaly zajímavé tresty! :D Např. jedním z úkolů bylo hádání studentů podle fotky z doby, kdy jsme byli malé děti, na což jsem se velmi těšila, protože jsem poskytla fotku z doby, kdy mi byly tři roky a měla jsem kudrnaté vlasy - dělaly lokýnky, a byla jsem zvědavá, jestli mě poznají, když je teď mám skoro úplně rovné! :D

Také pozvánka na akci byla luxusní - ve formě oficiálního předvolání k soudu, jaké se běžně používá, i v té obálce s modrým pruhem! Na akci dále mělo být odhaleno naše maturitní tablo, na které nás ve vězeňských (v případě studentů) a policejních (v případě vybraných vyučujících) uniformách vyfotil spolužák. :D Ale vyskytovalo se tu ještě další lákadlo - měl se konečně přijet po skoro pěti letech ukázat náš bývalý profesor biologie, který byl velmi oblíbený pro své milé, vtipné, netradiční vystupování! :D

Zní to skvěle, co? Taky že to celkem super bylo, akorát na popis je to horší, protože si opět toho moc nepamatuju. :D (Hahaha, nakonec jsem toho napsala celkem hodně)


Vím jen, že na začátku jsme s rodiči nemohli nalézt místo konání akce, a určitou dobu jsme tedy bloudili. Hned po příchodu jsem byla povolána do akce přípravy občerstvení, v mém případě mazání veky. Jako svůj příspěvek jsem přinesla vaječnou pomazánku, jelikož jsem vybíravá a chtěla jsem mít jistotu, že se budu mít čím živit v průběhu večera. :D

Během toho se sjeli všichni profesoři - měli jsme jich prý nejvíc ze všech tříd... Všichni až na jednoho... Koho asi... Kdopak mohl mít jako jediný zpoždění takové, že se nakonec ani nevědělo, jestli dorazí? Jistěže ten dlouho neviděný pan profesor biologie! To byl strach, jestli to stihne, jestli se na to nevykašle, nejlíp jestli to zvládne ještě do doby, kdy bude probíhat "soudní proces"!

Čas se nachýlil a proces začal. Na pódium za lavici usedli spolužáci-soudci (možná ve všech případech) s těmi bílými parukami :D, pravou část parketu obsadili spolužáci-pomocníci soudu, přední část židlí na parketu obsadili studenti (včetně mě, já dokonce byla schopná ukořistit místo v první řadě! :D) a zadní část židlí na parketu profesoři. Pár spolužáků ještě postávalo za nimi - myslím, že plnili funkci rozdavačů občerstvení.

Po asi nějakém proslovu byl předvolán dopředu jeden profesor a začalo se s úkoly a tresty. :D Byla sranda, to jo, ale moc si toho nepamatuju. Vybavuju si však například to, že se profesoři mohli z plnění trestů vykupovat pitím panáků alkoholu, což se mi ale na jednu stranu nelíbilo, protože ty tresty byly vtipné.

Doufala jsem, že při poznávačce studentů se stihne objevit i má fotka - že ji nějaký profesor bude muset hádat! Stalo se! Akorát mě trochu naštvalo, že se ta fotka zobrazovala na projektoru zdeformovaně a že mě paní profesorka matiky nemohla poznat - říkala snad všechny holky kromě mě a já jí pak musela napovědět! Taky mě naštvalo to, že profesoři si při plnění úkolů napovídali a nic nedbali umravnostňování (chovali se jako my)! :D

Už se předvolávání členů profesorského sboru chýlilo ke konci... Když tu nějak spolužáci asi udělali virvál a koukali se k východu... Ve kterém stál můj nejoblíbenější dlouho neviděný pan profesor biologie! :D To bylo super! Nejen, že dorazil, ale stihl i předvolání! :D Tak jsem se na něj zubila a když si mě všiml, tak jsem popadla příležitost za pačesy a ukázala jsem mu na volné místo vedle sebe! Jo, pěkně tam zbylo a v tu chvíli mě už nemrzelo, že ho nikdo jiný předtím neobsadil! :D Pan profesor se fakt vydal směrem ke mně a sedl si tam! :D Vůbec se asi nezměnil! Furt měl to své stejné oblečení jako před lety (pořád nosil to jediné)!

Myslím, že je načase upřesnit to, proč jsme toho pana profesora tak dlouho neviděli, proč nás přestal učit. Na gymplu totiž v době, kdy jsme byli v primě, působil snad jen jako záskok za paní profesorku na mateřské. :/ Teda učil u nás poslední rok až v době, kdy jsem byla v tercii, ale naši třídu měl jenom v primě, grrr! Ovšem v tercii s námi spolu s naším panem profesorem třídním jel na školu v přírodě. A tam nám slíbil, že založí něco jako "Kroužek pravé hemisféry" a bude nás učit rozvíjet co jiného, než pravou hemisféru mozkovou! (od té doby jsem nejspíš byla více zapálená do duchovna :D) Jenže roky plynuly a furt nic!

Z toho důvodu jsem se plánovala pana profesora zeptat, jestli ho teda založí, hned jak ho uvidím. A na stužkováku jsem si na to vzpomněla a hned jsem na něj s tím vybafla! :D On že prej "bude, bude", víc však k tomu nedodal, protože stále probíhal "soudní proces" a nebylo by vhodné jej rušit povídáním. Mňo. :| A i když po příchodu prosil spolužáky, že se nechce účastnit toho soudního procesu, tak jej předvolali, cha! :D

Zůstal s námi i na odhalení maturitního tabla a společnou fotku s ním (což následovalo hned po  procesu), ale pak se vypařil za rodinou jako pára nad hrncem! To mě trochu namíchlo - věděli jsme sice, že je u nás jen na chvilku, ale až na tak krátkou chvilku?

Následoval přípitek, dlabání jídla a volná zábava, spočívající v konzumaci zásob, nasávání alkoholu a trsání na parketu. Já jsem se připojila k ostatním zabavujícím profesorstvo a věnovala jsem se hlavně tomu, jelikož jsem si vytyčila za cíl, že na stužkováku musí zůstat co nejvíc dlouho a tančit se stydím, protože pochybuju o svém stylu. Zabavování profesorů přineslo znalost jednoho drbu o někom z profesorstva, ale také se občas podařilo přimět profesory, aby si dali panáka! :D To také byl náš cíl, co nejvíc je ožrat! :D Po nějaké době jsem se také věnovala bránění profesorům v odchodu. :D

Takže takto jsem strávila maturiťák až do teď nevím kolika, ale myslím, že do půl dvanácté max, protože mě to tam přestalo bavit, spolužáci začínali být více a více opilí a já také začínala být společensky unavená z těch svých dvou malých panáků medové whisky. :D Gurmánce se také chtělo domů, a tak se můj táta více projel.


Co vy a váš maturiťák? Už ho máte za sebou nebo vás teprve čeká? Co se na něm dělo nebo jaký si myslíte, že bude? :D

Žádné komentáře :

Okomentovat