Před nástupem do školy + trolení techniky (zápis na obor, seznamování a zápis předmětů)

neděle 10. června 2018

Ahóóój! Už jste asi ani nečekali článek za tento týden, že? Ale on vyjde, ha! :D

Takže kdepak jsem to skončila s rozebíráním mě a vysoké školy z chronologického pohledu v samostatných článcích? Aha, přijímačkami.

No tak další významnou událostí, která následovala, byl zápis předmětů! :D Teda před tím ještě proběhl zápis na obor, získání studentské ISIC karty, nejetí na seznamovák a seznámení se strategickými spojenci/kamarády z mého ročníku na Facebooku, což všechno popisuju už v článku o mých zážitcích v roce 2017. Uvažovala jsem nad tím, že jen odkážu na ten článek, ale pak jsem si řekla, proč sem těch pár odstavců nepřekopírovat pro lepší orientaci, takže kdo je už četl a pamatuje si je, nechť přeskočí pasáž oddělenou čím jiným než oddělovači. :D


Takže o zápisu na obor: "29. 6. jsem přijela na zápis do sídla FSV UK (= Fakulty Sociálních Věd Univerzity Karlovy) o celou půlhodinu později! :o To se stydím!

Vyjeli jsme o něco později než jsme měli, byla zácpa na dálnici i v Praze, než se člověk tam vymotal, pršelo… Než jsem našla tu třídu - příprava koukáním se na virtuální prohlídku budovy na internetu byla na nic… Pak vejdu do třídy a tam blekotá (pro mě teď cizí, neučí mě) učitelka angličtiny, že prej budeme v září psát test z angličtiny, kterým všichni musíme projít! No to mě fakt naštvalo! Rozhodla jsem se zapsat totiž na obor, na který jsem právě dělala NSZ z ájiny, a tak jsem si myslela, že mám splněno, ale né! Jasně, byl to rozřazovací test, ale prostě jak říkala, že jím musíme všichni projít, tak jsem se domnívala, že to myslí tak, že jestli ho nenapíšeme na dostatek bodů, tak nás vyhodí, a naštvalo mě to! Můj vztek zmírnilo to, že po mně ještě za dlouho přišly nějaké dvě holky, takže jsem nebyla jediný a ještě poslední opozdilec! 3:D

Při zápisu jsme dostali "příručku prváka" (super, bála jsem se, že budeme v pytli bez nějakých instrukcí v jednom dokumentu), nějaká lejstra na vyplnění a měli jsme podepsat písemnou verzi imatrikulačního slibu! Psalo se tam snad "v Praze 26. 10." (den naší imatrikulace - toho ceremoniálu) a ono ten den bylo 29. 6., tak jsem si dělala srandu, že co když je ten slib neplatný, když ho podepisuju v jiný den, než v který bude ta imatrikulace, na které se to teda slibuje, že proděkan fakulty přečte ten slib a člověk oběhne týpka (pEdela! :D) se žezlem, kterého se NEdotkne (zklamání pro mě, dozvěděla jsem se to navíc až na místě) a při potřesení rukou s děkanem fakulty musí člověk (jakože student) říct "slibuji". :D

Jo a taky jsme toho dne už šly s mamkou vyřídit studentskou kartu s ISICem (doporučuju jít pro to už tehdy, v září tam bude narváno!) a já zjistila, že mám dokonalé ID číslo nebo co to je! :D Je osmičíselné, ale čtyři poslední čísla tvoří po sobě jdoucí vzrůstající číselnou řadu!!! :D OMG, to jsem šťastná! :D Akorát jsem si něco nějak neaktivovala a pak jsme v září musely s mamkou pro heslo zase na narvané studijní… Holce před námi vyjel lísteček, že je pro ten den plno… Ale já jsem tam stejně zmáčkla svůj příslušný čudlík… A nejen, že mi vyjel, ale hned jsem šla na řadu! :D"

Ohledně seznamováku a spřátelení: "Jednou z věcí, které jsem se bála nejvíc, bylo, jestli si najdu nějaké přátele a jak, navíc se mi nechtělo na seznamovák. Ale naštěstí se o prázdninách založila skupina na FB pro letošní můj obor a příbuzný obor, kde se poté spolužáci začali ptát na různé věci, no já samozřejmě taky. Hned mě napadlo, že zkusím napsat pár lidem, jestli neuzavřeme strategické spojenectví :D a dvěma, kteří reagovali na mé komentáře a působili dobře, jsem opravdu napsala…

A bylo to fakt to nejlepší, co jsem mohla udělat! :D Oba jeli na seznamovák a oba mi poreferovali, jaké to tam bylo - prý jsem o nic nepřišla, spolužáky poznám podle toho, že v jedné ruce drží flašku s pivem a ve druhé cigaretu, furt se chlastalo… Tzn. navíc ti mé strategičtí spojenci/kamarádi jsou má krevní skupina a nechlastali tam furt s nimi, hnusí se jim to, stejně jako kouření, takže super! :D Ta informace o spolužácích mě ještě povzbudila z toho důvodu, že jestli takoví lemplové a ochlastové zvládnou vystudovat můj obor na Univerzitě Karlově, tak já to nutně musím zvládnout taky - a mí kamarádi taky! :D"

O získání důležité pomůcky: "28. 7. mi došel nádherný batoh ze ZOOTu! :D"


No a konečně se můžeme zaobírat tím zápisem předmětů! Ten jsem stejně jako popis rozhodování o výběru oboru rozebrala v sociologickém deníku, takže tento text mimochodem bude pocházet z toho. :)

1:/Zápis: 

K této události došlo minulý měsíc. Bylo dvanáctého září, den před dnem oficiálního zahájení zápisu na předměty na stránkách SIS. Z následujícího dne tedy pociťovalo obavy plno studentů, jestli se stihnou na vše přihlásit…

Já ovšem se ovšem mohla cítit o trochu klidněji. Podařilo se mi totiž toho dvanáctého připravit plán, dle mého názoru přímo skvělý. Měla jsem z něj radost, jelikož jsem se domnívala, že se díky němu stihnu zapsat na všechny přednášky a cvičení v časy, které jsem preferovala.

Onen plán spočíval v tom, že si v den akce asi hodinu před spuštěním zápisu na počítači otevřu u všech přednášek a cvičení na SISu stránky s tlačítkem zapsat. Pak už budu mezi kartami jen přepínat a pořád klikat na již zmíněné tlačítko. Pokud by náhodou síla internetového signálu naší wi-fi nebyla valná, použila bych k zápisu mobil, na kterém bych měla wi-fi vypnutou, aby musel využívat data. Toť tedy k mému plánu, vymyšlenému dvanáctého září.

Druhý den však bylo všechno jinak. Příliš dlouho jsem se zabývala jinými věcmi (spala jsem, ale tuto a ještě následující poznámku jsem tam nenapsala :D) a až jsem si vzpomněla na zápis (až jsem se vzbudila), bylo 10:01! Honem jsem tedy zapnula počítač... Vyskytl se ale problém! Operační systém mého notebooku, Windows, se totiž zrovna rozhodl aktualizovat.

Přesunula jsem se tím pádem k mobilu. Stránka však i po přepnutí na data však zůstávala bílá na můj vkus až příliš dlouho.

Sáhla jsem tedy raději po tabletu. Za pár minut se mi přeci podařilo zobrazit SIS a po dalším časovém úseku se přihlásit! Rozklikla jsem tedy všechny rozvrhové lístky a u každého jsem začala mačkat tlačítko zapsat. Po nějaké době jsem ovšem přišla na to, že mé konání bylo u dost předmětů zbytečné. Na přednášky se cvičením se totiž nepřihlašovalo zvlášť, nýbrž na jedné stránce!

I přes popsané peripetie se mi však naštěstí podařilo se úspěšně zapsat na čtyři předměty z šesti! Na pátý jsem se dostala jen o chvíli později díky tomu, že jsem se na čekací listině nacházela na předním místě. Ohledně šestého kolovaly zvěsti, že se ještě navýší kapacita přednášky a otevřou se paralelky cvičení vzhledem k tomu, že se jedná o povinný předmět. První den zápisu pro mě tedy nakonec naštěstí dopadl celkem příznivě.

Jinak mimochodem podle cvičícího "popis je výborný, dobře jste vystihla jednu velmi konkrétní situaci" a svůj pokus o sociologický komentář tohoto sem nedám, né proto, že bych to neměla správně (ale poradil mi, co jsem ještě mohla udělat), ale proto, že je to nuda.


Omlouvám se, netušila jsem, že již popsané, ale v článku o zážitcích v roce 2017 schované a roztroušené, věci zaberou tolik místa, a tak tento článek ukončím tady, byť je to nespíš logičtější, protože všechny věci v něm popsané se týkají doby před nástupem do školy, před prvním příchodem tam.

Jinak mimochodem, kdyby někoho zajímalo, co dělám, že flákám blog, tak to je jednak prokrastinace, jednak práce do školy, jejíž poměr bych měla teda rozhodně navýšit, ale také co nejčastěji chodím pěšky po městě (pro zmrzlinu - a objevila jsem dokonalý nový způsob, jak si užít jezení zmrzliny, aniž by vás obtěžovaly pohledy chlápků - nechte si zmrzlinu dát do wafle a jezte to lžičkou! :D <3), abych se opálila! :D Letos na tom konečně fakt makám, už nezůstalo jen u přání! :D Navíc jsem konečně splašila klobouk, což mi mé dlouhé procházení hodně vylepšuje! :D Akorát musím vyrážet dřív, abych se více opálila! :D

Co vy a zápis na obor, seznamování a zápis předmětů? Napadá vás něco k tomu? Pojedete na seznamovák, máte rádi seznamováky? :D

Žádné komentáře :

Okomentovat